ŁYSIENIE PLACKOWATE (Alopecia Areata)

Rate this item
(0 votes)

Łysienie plackowate (AA) jest dość rozpowszechnioną formą utraty włosów. Występuje ono u około 2% populacji. Jest wieloczynnikową chorobą autoimmunologiczną pojawiającą się na podstawie różnych czynników, które działają jako wyzwalacze ostrych epizodów lub nawrotów, ale do końca nie jest jasna przyczyna.

Choroba może rozpocząć się w każdym wieku, ale szczyt występuje pomiędzy 20 a 50 r. życia. Dotyczy obu płci w równym stopniu. W ponad połowie przypadków choroba rozpoczyna się przed 20 rokiem życia i dotyka około 0,5-1% na tysiąc mieszkańców.

ZALECANE POSTĘPOWANIE

  • Przygotowanie skóry głowy przy użyciu Dermo Capillary Mask (Ref. 32)- ok. 1-2 łyżki wstępnie zmieszana w miseczce z Herby Natural Polyplant Anti Dandruff Treatment (Ref.17) – 4-5 psiknięć pompki. Mieszankę nałożyć na skórę głowy i pozostawić na 20 minut. Zmyć szamponem. Wykonywać 1 raz w tygodniu na niemyte włosy.
  • Myć co najmniej trzy razy w tygodniu naprzemiennie Prevention Hair Loss Shampoo (Ref. 01 ) na przemian z Hair Nutrients Royal Jelly Shampoo (Ref. 04)
  • Nakładać Science Control Hair Loss treatment (Ref.21) bezpośrednio na miejsca przerzedzone 2 razy dziennie przez 60 dni.

Zostań dystrybutorem

do gabinetów trychologicznych, kosmetycznych i medycyny estetycznej.

dowiedz się więcej