ŁYSIENIE ANDROGENOWE (Androgenic Alpoecia)

Rate this item
(0 votes)

Łysienie, które występuje u około 85% mężczyzn, ale także u dużej populacji kobiet. Kombinacja hormonów - testosteronu z enzymem (5-alfareduktaza) przyczyniają się do powstawania hormonu (DHT), który jest bardzo szkodliwy dla mieszków włosowych, powodując m.in. stany zapalne gruczołów łojowych i postępujące zmniejszanie się/atrofię brodawki włosa, upośledzając mikrokrążenie w skórze głowy. Przyczyny tego łysienia to głównie czynniki genetyczne, dziedziczne, zaburzenia hormonalne, zmiany w układzie nerwowym, a przede wszystkim, jak już wspomniano: działanie DHT na receptory mieszków włosowych.

ZALECANE POSTĘPOWANIE

Łysienie androgenowe ma zmienną leczenia w zależności od jego ewolucji. Trwa wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Terapia podzielona jest na 4 etapy, które zawsze powinny być wzbogacone zabiegami gabinetowymi: mezoterapią, karboksyterapią, mezoterapią osoczem bogatopłytkowym lub innymi biostymulacyjnymi zabiegami.

  • Podczas całej terapii stosujemy Dermo Capillary Mask (Ref. 32)- ok. 1-2 łyżki wstępnie zmieszana w miseczce z Herby Natural Polyplant Anti Dandruff Treatment (Ref.17) – 4-5 psiknięć pompki. Mieszankę nałożyć na skórę głowy i pozostawić na 20 minut. Zmyć szamponem. Wykonywać 1 raz w tygodniu na niemyte włosy.
  • Myjemy głowę co najmniej trzy razy w tygodniu naprzemiennie Prevention Hair Loss Shampoo 200ml (Ref. 01) z Hair Nutrients Royal Jelly Shampoo(Ref. 04)
  • Jeżeli występuje nadmierne wydzielanie sebum stosujemy szampon Sebum Regulating Shampoo (Ref.02) zamiast Hair Nutrients Royal Jelly (Ref. 04)

W pierwszym etapie nakładamy:

  • Codziennie wieczorem na całą noc na koronę głowy, najlepiej po umyciu głowy Dermo Capillary Cellular Therapy (Ref. 14), przynajmniej przez 60 dni
  • Codziennie rano nakładamy Science Control Hair Loss treatment (Ref.021)

W drugim etapie nakładamy:

  • Codziennie rano i wieczorem nakładamy DX2 Dixidox Aminopirymidyna Treatment (Ref.19 lub 23) na koronę głowy - ½ ampułki lub spray - przez 60 dni.

W trzecim etapie nakładamy:

  • Codziennie wieczorem na całą noc, na koronę głowy, najlepiej po umyciu głowy Dermo Capillary Cellular Therapy (Ref. 14), przez 60 dni
  • Codziennie rano nakładamy DNA Pollen tREATMENT(Ref.13) bezpośrednio na skórę głowy, ½ ampułki lub spray, przez 60 dni.

W czwartym etapie nakładamy:

  • Codziennie rano i wieczorem nakładamy Royal Jelly Hair Loss Treatment (Ref. 15) na koronę głowy przez 60 dni.

Zostań dystrybutorem

do gabinetów trychologicznych, kosmetycznych i medycyny estetycznej.

dowiedz się więcej