Kuracje Simone Trichology wskazane dla skóry tłustej i łojotokowej

Rate this item
(0 votes)
  • Skóra tłusta i łojotokowa
  • Łojotokowe zapalenie skóry ŁZS (Seborrheic Dermatitis)

Przyczyną łojotoku jest nadreaktywność gruczołów łojowych, wydzielających nadmierną ilość sebum, czasem także może współistnieć nadmiar wydzielania potu przez ekrynowe gruczoły potowe. Najczęściej jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Przyczyną mogą też być: dieta bogata w tłuszcze zwierzęce i węglowodany, stres, przewlekłe zaparcia. W 90 % przypadków nadmierne wydzielanie łoju i/lub potu jest przyczyną utraty włosów - łysienia i nadmiernego ich wypadania.

U młodzieży łojotok rozwija się w okresie dojrzewania, u dorosłych w czasie pokwitania i wtedy może prowadzić do łysienia – najpierw włosy wypadają w kątach czołowych, stopniowo proces obejmuje całą powierzchnię szczytu głowy. Bardzo często łojotok współistnieje z androgenowym łysieniem tak u kobiet, jak i u mężczyzn.

ZALECANE POSTĘPOWANIE

  • Dermo Capillary Mask (Ref.32)- ok. 1-2 łyżki nałożyć na skórę głowy i pozostawić na 20 minut. Zmyć szamponem. Wykonywać 1 raz na 7 dni na niemyte włosy.
  • Myć głowę co najmniej trzy razy w tygodniu naprzemiennie Sebum Control Shampoo(Ref.02) naprzemiennie z Dandruff and Scalp Care Shampoo(Ref.03)
  • Po każdym myciu szamponem nałożyć na włosy i na skórę głowy Triple Action Conditioner (Ref.26) na 5 - 10 minut, delikatnie wmasować i spłukać.
  • Na noc zakładać Herby Natural Polyplant Anti Dandruff Treatment(Ref. 17) spray – 2 razy w tygodniu oraz Natural Polyplant Sebum Control Treatment (Ref.18) spray także 2 razy w tygodniu przez okres minimum 90 dni.

Zostań dystrybutorem

do gabinetów trychologicznych, kosmetycznych i medycyny estetycznej.

dowiedz się więcej